Reguła Nr 1 - Marta Guzowska

września 13, 2017
Simona Brenner to archeolożka i złodziejka. W dzień zajmuje się badaniem biżuterii, a w nocy jej kradzieżą. Simona jest dobra w obu tych dziedzinach, jest osobą pewną siebie. Pewnego dnia Simona otrzymuje zadanie, ma odnaleźć i ukraść złote runo, złotą sztabę, która jest podobno najcenniejszym przedmiotem na świecie, ale jest pewien problem... ona nie istnieje. Dookoła giną ludzie, a na dodatek Simona ma pewnego przeciwnika. Kobieta trafia na wiele przeszkód, musi także zmierzyć się z przeszłością, oraz zaufać komuś, co jest dla niej sporym ryzykiem, bo jej reguła numer jeden to: nie ufaj nikomu.

To druga część przygód Simony Brenner, ale moje pierwsze spotkanie z tą kobietą, ponieważ nie czytałam pierwszej części. Simona wydaje się być bardzo intrygującą postacią. I tak właśnie jest, autorka wykreowała bohaterkę, która jest archeologiem, a jednocześnie złodziejką - to bardzo interesujące połączenie. To osoba bystra, dla której nie ma rzeczy niemożliwych i zrobi wszystko, aby osiągnąć cel, który sobie postanowiła. Jest profesjonalistką i dba o każdy szczegół jeśli chodzi o swoją pracę, ale także o to, czym zajmuje się poza nią. Dużym atutem tej książki jest fakt, że napisała ją archeolożka... Marta Guzowska jest archeologiem, więc tworząc bohaterkę, która również pracuje w tej dziedzinie była bardzo zorientowana w tej dziedzinie, każdy szczegół pracy archeologa był prawdziwy, książka stała się bardziej wiarygodna.

To książka, która nie należy do obszernych, aczkolwiek nie można jej zarzucić potraktowania tematu w sposób zbyt krótki. Autorka rewelacyjnie ułożyła intrygę, akcja książki toczy się szybko i nie odczuwamy nudy w trakcie czytania. Oczywiście w głowie snujemy przypuszczalne rozwiązania tej sprawy, ale autorka co chwile dokłada nowe fakty, stworzyła bardzo zawiłą intrygę, wiele tropów, które sprawiają, że ostatecznie nie wiemy czego mamy się spodziewać. Zakończenie tej powieści mnie nie zawiodło, byłam zaskoczona i "Reguła nr 1" okazała się być świetnym kryminałem!
9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Marginesy

https://3.bp.blogspot.com/-fBJ4ccSdE0w/WXfHYWIxppI/AAAAAAAAF7s/XakfS56rursK0aQ529F1H4Ij_-TPjKzSACLcBGAs/s1600/Logo-Marginesy-300x194.jpg

You Might Also Like

0 komentarze