Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Czas na miłość, czas na śmierć - Agnieszka Pietrzyk


Zora Radke nie miała łatwego życia. Pochodzi z rozbitej rodziny, trafiła do więzienia za kradzież. Jednak mimo wszystko, mimo wielu trudności i niepowodzeń, stanęła na nogi. Dzięki przyjaźni z byłym policjantem udało jej się poprawić swoją sytuację i teraz prowadzi strzelnicę i internetowy sklep myśliwski. Jednak razem z byłym policjantem prowadzi pewną niebezpieczną, oraz nielegalną działalność, która jednak jest bardzo dochodowa. W chwili gdy dziewczyna poznaje Sebastiana, okazuje się że nie tylko ona skrywa mroczne tajemnice.


Zora to bohaterka nieprzewidywalna, nie jest to zwyczajna dziewczyna, ma za sobą wiele nieprzyjemnych momentów, jednak jej życie zaczyna się powoli układać, iść w dobrym kierunku. To kobieta z charakterem, lekko zadziorna, nigdy nie wiadomo czego można się po niej spodziewać. Jak się okazuje, nie ma też szczęścia w wyborze partnera, obdarza zaufaniem nowo poznanego mężczyznę, okazuje się być naiwna i łatwowierna, mimo iż wcześniej nie należała do takich osób. To sprawia, że zastanawiamy się nad jej wyborem, dlaczego postąpiła w taki sposób. Ktoś kogo uważała za porządnego człowieka, okazuje się być zupełnie inny.

Do sięgnięcia po tę książkę zachęcił mnie oczywiście opis, który od razu sprawił że poczułam się zaintrygowana. Na początku spodziewałam się, że będzie to książka głównie o polowaniach, o których była mowa w opisie. Okazało się jednak, że fabuła jest bardziej rozbudowana, więc bardzo mi się spodobała. Bohaterowie tej książki nie są pozytywni, idealni, mają oni pewne sekrety, problemy z przeszłości. Jednak mimo wszystko zyskują naszą sympatię, są intrygujący. Autorka bardzo dokładnie opisała ich postępowanie, myśli, dzięki czemu możemy zrozumieć ich zachowanie.

Autorka porusza tematykę śmierci, ale także miłości, która jest na równi ze śmiercią. Te dwie rzeczy są nieuchronne w życiu, zawsze mają wpływ na nasze wybory. To książka dopracowana, styl pisania autorki również zasługuje na zwrócenie uwagi i przede wszystkim docenienie, nic mu nie brakowało. Książka wciąga i przedstawia nam ludzką psychikę, więc dla fanów thrillerów psychologicznych jest to obowiązkowy tytuł na liście. 

Moja opinia:
7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Rebis.

https://www.rebis.com.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.