Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Aplikacje do nauki języków obcych.


Dzisiaj zapraszam was na obiecany wpis o aplikacjach do nauki języków obcych. Oczywiście nie uwzględnię tutaj każdego języka obcego, bo byłby to bardzo długi wpis, a zresztą ja uczę się obecnie dwóch języków i to pod ich względem szukałam odpowiednich aplikacji a następnie z nich korzystałam. To będą aplikacje poświęcone angielskiemu i włoskiemu, aczkolwiek niektóre z nich mają też swoje odpowiedniki dla innych języków, wyglądają bardzo podobnie, więc po prostu musicie szukać i sprawdzać, co bardziej wam się spodoba.
Ucz się języka włoskiego to aplikacja, która ma też kilka odpowiedników, wszystkie zaczynają się od "Ucz się języka...".  Po pierwsze, znajdziemy tam słownik, czyli możemy wpisać słówko po polsku, albo włosku, sprawdzić jego tłumaczenie. Kolejną świetną rzeczą w tej aplikacji są lekcje, w których znajdziemy szybki start, czyli słówka w tym języku które są niezbędne, podstawowe, warte do poznania jako pierwsze. W następnej części lekcji możemy przejść do poziomów językowych, A1, A2, B1 i B2. Ta aplikacja określa nam też, ile słówek już umiemy, ponieważ możemy zaznaczyć, że dane słówko znamy. Oczywiście słowa są przedstawiane razem z pisownią, tłumaczeniem i tym, jak się je czyta, a także możemy ich posłuchać!

Duolingo chyba nie muszę nikomu przedstawiać. To chyba najbardziej znana aplikacja do nauki języków obcych. Jeśli chodzi o nie, mamy tam szeroki wybór języków i ja uczyłam się tam kiedyś angielskiego, a ostatnio trochę włoskiego. Dlaczego ta aplikacja jest warta uwagi? Ponieważ poznajemy słówka, czasy oraz zastosowanie ich, a następnie możemy się sprawdzić, zobaczyć jakie są nasze umiejętności. Znajdziemy tam zadania na przykład do tłumaczenia, do wpisania poprawnej formy czasownika, albo wpisania tego, co usłyszeliśmy.

Quizlet to moje odkrycie tego roku, naprawdę. Dlaczego aż tak spodobała mi się ta aplikacja? Pomaga ona w nauce języków, ponieważ możemy używać stworzonych przez innych, gotowych zbiorów słów wraz z ich tłumaczeniem, ale także możemy stworzyć własne zbiory. Przykładowo, chcemy się nauczyć danej grupy słownictwa, mamy słówka na kartce i chcemy znać tylko je, ale lepiej byłoby się ich nauczyć za pomocą aplikacji. Nie ma problemu, ponieważ sami możemy je dodać, utworzyć własny katalog ze słówkami, nazwać go tak jak chcemy i umieścić tam słowa wraz z tłumaczeniem. Słówek w Quizlet możemy się nauczyć między innymi za pomocą gier, czyli łączeniu obrazków ze słowem, albo łączeniu słowa z jego tłumaczeniem, oraz fiszek.


Phrasal Verbs to aplikacja dla tych, którzy już lepiej znają angielski. Bardzo przypadła mi do gustu, ponieważ znajdziemy w niej czasowniki frazowe (zestawienie czasowników z przysłówkiem lub przyimkiem) oraz ich wyjaśnieniem. W języku angielskim istnieje wiele takich czasowników i warto je znać. Keep ma inne znaczenie od keep on, tak samo jak break i break into. Gdy sprawdzamy dany czasownik frazowy, możemy przeczytać o tym, co on znaczy. Jednak warto podkreślić, że wszystko jest tutaj w języku angielskim, tak więc dla osób które nie znają jeszcze dobrze tego języka, może to być utrudnieniem.

English Idioms and Phrases to aplikacja bardzo podobna do tej poprzedniej, nadaje się ona dla osób, które już lepiej znają język angielski i chcą poznać przede wszystkim to, na co wskazuje jej tytuł - najbardziej rozpowszechnione angielskie idiomy i rzeczowniki + przyimki. Do każdego z nich (tak samo jak z Phrasal Verbs) znajdziecie wyjaśnienie oraz przykład w zastosowaniu. To moim zdaniem rewelacyjna sprawa dla osób, które już opanowały gramatykę i chcą poszerzyć swoją wiedzę o ciekawsze zwroty.

Na koniec coś super wspaniałego (nie przesadzam) - Memrise! To moje nowe odkrycie, którego dokonałam dzięki wam, na Instagramie wiele osób mi to polecało. To edukacyjna strona internetowa, jednak taka z której możemy także korzystać na telefonie. Wystarczy że założymy tam konto i podobnie jak w Quizlet możemy przeglądać gotowe zestawy słów, oraz powtarzać je wykorzystując fiszki a także w dość lekki sposób. "To nie nauka, to zabawa", tak określana jest ta aplikacja. Tutaj możemy zdobywać punkty, odznaczenia, nie musimy wkuwać czegoś na pamięć. To taka nauka w formie większej przyjemności, gra językowa. Za jej pomocą uczę się angielskiego, oraz włoskiego.

Koniecznie dajcie znać, czy używacie aplikacji do nauki języków obcych, czy korzystaliście z tych, które podałam, a może z czegoś innego? Jestem bardzo ciekawa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.