Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Mechaniczna ćma - Joanna Pypłacz


Dziś zapraszam was na podróż w czasie do przełomu XIX i XX wieku. Podróż do innej epoki, do Krakowa, gdzie poznajemy kobietę medium, nawiązującą kontakt ze zmarłymi. Zaintrygowani? Zapraszam więc do dalszej części wpisu.


Pierwszy duch odwiedza główną bohaterkę, gdy ma jedenaście lat, gdy mieszka w sierocińcu. Dzięki tej wizji odkryto ciało zaginionego mężczyzny. Dar dziewczyny zostaje wykorzystany, nawiązuje ona współpracę z okultystą. Celina poznaje także młodego zegarmistrza, oraz utalentowaną włoską malarkę, która... wykonuje portrety zmarłych! To spotkanie odmienia życie trójki bohaterów. 

Bohaterowie, czyli kobieta widząca duchy, malarka, oraz zegarmistrz. Każdy na swój sposób intrygujący, spotykają się i jeszcze nie wiedzą, że to spotkanie odmieni ich życie. Bardzo podobało mi się to, jakich bohaterów wykreowała autorka, każdy z nich mnie zainteresował i nie są to postaci, które są bezbarwne. Ich życie jest ze sobą w pewien sposób połączone, wydarzenia u jednej z tych osób, mają wpływ na wydarzenia, które wydarzą się u kolejnej... Wszystko dzieje się płynnie, przez co nie ma czasu na nudę. Bardzo lubię to w książkach i zasługuje to na wielki plus.

"Mechaniczna ćma" to horror, jednak bez obaw - nie jest on bardzo przerażający. To książka, która buduje napięcie, gwarantuje nam wiele emocji, które odczuwamy podczas poznawania historii tak barwnych bohaterów. To powieść napisana pięknym językiem, w której możemy poznać dawne realia Krakowa, oraz epokę Fin de siècle, czyli końca wieku. Warto podkreślić, że to książka nie należąca do łatwych, owiana tajemnicą i skłaniająca do refleksji i zadumy, przez pojawiający się w niej mistycyzm, zjawy i klimat jaki panuje w tej książce.

Czytając "Mechaniczną ćmę", czułam się jakbym rzeczywiście przeniosła się w czasie do epoki, która zostaje przedstawiona w książce. Wydarzenia i sposób w jaki opisuje je autorka, są w stanie pobudzić naszą wyobraźnię, sprawić, że przenosimy się w mroczny świat, poznajemy niezwykłe osobowości. To książka z duszą, którą zdecydowanie muszą poznać osoby lubiące horrory, a także powieści w których występują zjawy i duchy. Ta historia na pewno was urzeknie.

Moja opinia:
7/10 bardzo dobra

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Videograf
http://www.videograf.pl/index.php

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.