Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Współczesna bogini - Roxana Bowgen


Witajcie kochani! Bardzo się cieszę, że mogę do was dzisiaj przybyć z recenzją książki, którą widzicie powyżej. Jej okładka jest cudowna - to pierwsze, co pomyślałam, gdy książka się u mnie znalazła. Ale czy treść również mnie oczarowała i czy jest warta poznania? Zapraszam do dalszej części wpisu.

Tytuł: "Współczesna bogini. Jak wiara w siebie może zmienić wszystko."
Autor: Roxana Bowgen
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

"Współczesna bogini" to książka bardzo wiarygodna, ponieważ autorka opisuje swoje życie, które nie było tak proste. Matka nigdy jej nie kochała, jednak ona wiedząc to, nie załamała się. Mogła przecież czuć niechęć do życia, czuć się gorsza przez to, że ktoś kto powinien obdarzać ją opieką, miłością, troską - w rzeczywistości tego nie robi. Kobieta podróżowała i nigdy nie zatrzymała się w miejscu, nie użalała nad sobą. Zaczynała od nowa, nie obawiała się zmian i była gotowa wykonać ciężką pracę, jeśli miało to dać jej szczęście.

Nie jest to poradnik dla niedocenianych kobiet, które chcą się dowartościować. To książka oparta na prawdziwych historiach z życia autorki, która jest dla nas świetnym przykładem na to, że wszystko jest możliwe. Można cieszyć się życiem, być szczęśliwym, a ograniczenia często tkwią w naszej głowie. Gdy czytamy tę książkę, odnosimy wrażenie, że autorka staje się dla nas pewnego rodzaju drogowskazem, dowodem na to, że możemy pokonać nasze ograniczenia (bo każdy z nas ma jakieś obawy, wahania).

W tym poradniku zdecydowanie spodobało mi się również to, że autorka nie narzuca nam działań, nie zwraca się do nas: "Zrób coś", lecz zadaje pytania. Po każdym rozdziale skłania nas do zastanowienia się nad daną kwestią, pyta nas "Dlaczego?", "Za co jesteś najbardziej wdzięczny?", "Ile jesteś w stanie poświęcić?".

Takiego poradnika nigdy nie czytałam. Bardzo miło się zaskoczyłam. Nie ma tu suchych faktów, które w większości są nam znane, aczkolwiek ciężko nam wprowadzić je do naszego życia, więc czytamy go i odkładamy w zapomnienie. Historia, w jaki sposób ktoś osiągnął w życiu szczęście, stał się tym, kim jest - to motywuje najbardziej i to znajdziemy we "Współczesnej bogini". Czytanie o innej osobie, która być może była kiedyś w podobnym miejscu, w którym my się znajdujemy, ale nie czekała na cud, tylko dążyła do celu - to jest motywacją i sprawia, że jest to książka bardzo wartościowa, skłaniająca nas do przemyśleń. Nie odłożymy jej na półkę i następnie zapomnimy, lecz w naszej głowie nadal będą krążyły myśli, pytania, które autorka nam zadała. Jest ich sporo i dzięki temu możemy sami dojść do wniosków odnośnie naszego życia, postępowania i tego co możemy zrobić, aby było ono lepsze, aby osiągnąć to, co chcemy.

Książkę pochłonęłam błyskawicznie. Nie spodziewałam się nawet, że tak szybko podzielę się z wami opinią na jej temat. "Współczesna bogini" przede wszystkim sprawiła, że się uśmiechnęłam, obudziłą we mnie motywację do działania i wiarę we własne możliwości. Mimo że to poradnik, nie trzeba po niego sięgać tylko w momencie "wołania o pomoc", jest to książka idealna dla każdego i z pewnością wprowadzi do życia wielu osób same pozytywne wartości. Zachęcam do zapoznania się z nią.


 Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.