Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

3 filmy biograficzne, które warto obejrzeć.


Witajcie! Jeśli poszukujecie inspirujących, biograficznych filmów - świetnie trafiliście. Dziś podzielę się z wami 3 filmami biograficznymi, które miałam okazję obejrzeć już jakiś czas temu i bardzo przypadły mi do gustu. Kiedyś nie przepadałam za tym gatunkiem, teraz uważam go za bardzo inspirujący i z wielką chęcią poznaję historię danej osoby oglądając film jej poświęcony.


Teoria wszystkiego to film opowiadający historię genialnego naukowca Stephena Hawkinga. Założę się, że wiele osób o nim słyszało, a Ci którym jest nieznany, koniecznie muszą to zmienić i obejrzeć ten film. Poznajemy losy dwójki różniących się od siebie osób - Stephena, błyskotliwego studenta nauk ścisłych, oraz Jane - pogodną dziewczynę, której biskie są nauki humanistyczne. Szybko znajdują oni wspólny język. Stephen jest niezwykle uzdolnionym człowiekiem, gotowym prowadzić szeregi badań, to jeden z tych ludzi, którzy mają praktycznie gwarantowany sukces, dzięki wiedzy jaką posiadają i umiejętnościom. Uporządkowany świat mężczyzny niszczy jednak choroba, która jest na tyle poważna, że lekarze dają mu dwa lata życia. Stephen może się poddać i zaprzestać swoich działań, a także korzystania z życia, jednak początek choroby nie jest dla niego końcem świata, a dopiero jego początkiem. "Teoria wszystkiego" to produkcja przepełniona emocjami, inspirująca, dająca nadzieję, że warto próbować i walczyć o to, co chcemy osiągnąć, nawet jeśli coś nie idzie po naszej myśli, albo mamy jakieś ograniczenia.

Wielkie oczy to historia kobiety, która zmęczona nieudanym małżeństwem postanawia opuścić dom razem z córką. Możecie myśleć, że to nic specjalnego, ale Margaret żyje w latach 50. a wtedy kobiety miały określoną rolę w społeczeństwie. Kobiecie udaje się uciec i rozpocząć nowe życie, podczas którego spotkała czarującego mężczyznę z taką samą pasją jak ona - malarstwem. Walter Keane szybko staje się mężem Margaret, która decyduje się na to ze względu na swoją córkę i chęć utrzymania praw do opieki nad nią. Nie ma co ukrywać, prace Margaret cieszą się większą popularnością niż te stworzone  przez Waltera. Kobieta tworzy bowiem obrazy przedstawiające dziewczynki o wielkich smutnych oczach. Szybko jednak wychodzą na jaw prawdziwe intencje jej nowego męża, który nie może pogodzić się z tym, że jego żona ma większą szansę na sukces. Mężczyzna chce wykorzystać talent Margaret, a co najlepsze - przypisać go sobie. Film może bez porywającej fabuły, aczkolwiek bardzo prawdziwy i idealnie oddający to, jak wyglądało życie kobiet w latach 50.

Gra tajemnic to produkcja przedstawiająca nam kolejną inspirującą osobę - Alana Turinga. To genialny brytyjski matematyk, który koncentruje się na złamaniu szyfru Enigmy. Przenosimy się więc do przedwojennej Anglii i obserwujemy moment wypowiedzenia wojny, a następnie próby złamania używanego przez wroga kodu, aby zakończyć wcześniej konflikt zbrojny. Jest to film idealny dla fanów wątków politycznych, społecznych a także moralnych. Możemy dzięki niemu poznać postać, jaką był Alan Turing, oraz wielka odpowiedzialność na nim spoczywała, gdy musiał podejmować poważne decyzje, mające ogromne znaczenie dla świata. Oczywiście dodatkowo wielkim atutem tego filmu jest to, że gra w nim Benedict Cumberbatch, którego uwielbiam za grę w Sherlocku - więc każdego fana Sherlocka powinien ten film zainteresować. 

Lubicie filmy biograficzne? Jakie powinnam obejrzeć? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.