Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Wydawnictwo [ze słownikiem].Jak mogliście zauważyć, za najlepszą formę nauki języka obcego uważam właśnie czytanie w tym języku, albo słuchanie. Sama korzystam z tego sposobu bardzo często. Zwykle lubię sięgać po filmy anglojęzyczne, bez lektora czy też napisów, oraz czytać magazyny językowe. Dziś mam coś jeszcze lepszego, a mianowicie wydawnictwo, które tworzy książki mające pomóc nam w nauce języka, czytając klasyki literatury i nie tylko!

Wydawnictwo [ze słownikiem] wydaje książki w języku angielskim, natomiast dodaje do nich słownik. Na każdej stronie oprócz treści danej książki mamy margines, na którym znajdziemy wytłumaczone trudniejsze słowa, takie które mogą być dla nas niezrozumiałe. Oprócz tego, że na marginesie znajdujemy te trudniejsze słowa, na początku książki znajdziemy również słownik z najpopularniejszymi słówkami, które znajdują się w książce. Jeśli się z nimi zapoznamy, z pewnością w dużym stopniu ułatwi nam to poznawanie lektury.


Wydawnictwo [ze słownikiem] oferuje książki dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Znajdziemy więc w ich ofercie "Alicję w krainie czarów", "Czarnoksiężnika z krainy Oz", ale także coś dla bardziej dojrzałego czytelnika, lub takiego, który z nauką języka jest na wyższym poziomie - "Przygody Sherlocka Holmesa", czy "Drakula".


Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które kochają literaturę, oraz klasyki i chcą je przeczytać w oryginale. To idealna opcja dla osób, które uczą się języka. Oczywiście trzeba mieć już jakieś ogólne pojęcie na temat języka angielskiego, ale dzięki tym powieściom na pewno nasze umiejętności się polepszą. Odkrywanie słów w praktyce jest moim zdaniem dużo lepsze, niż nauka na pamięć. Zwykle lepiej je zapamiętuję, gdy widzę je już użyte, a następnie wyjaśnione.

Od dłuższego czasu chciałam czytać książki w języku obcym, jednak martwiło mnie to, że nie zrozumiem pojedynczych słów i będę musiała korzystać z osobnego słownika. Tutaj pojawiło się rozwiązanie, które sprawdzi się moim zdaniem idealnie. Ja moją naukę z wydawnictwem [ze słownikiem] rozpoczynam od "Alicji w krainie czarów", oraz od "Tajemniczego ogrodu". Postanowiłam, że na początek sięgnę po coś lżejszego, oraz zafunduję sobie powrót do dzieciństwa. Już wkrótce wrócę do was z recenzjami tych książek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.