Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Business English Magazine 57/2017 + Wydanie specjalne: Showbiz


Jakiś czas temu przedstawiłam wam najnowszy numer English Matters, dziś natomiast skupimy się na Business English Magazine, oraz wydaniu specjalnemu poświęconemu Show-biznesowi. Co zwykle znajdziemy w Business English Magazine? Otóż jest to magazyn poświęcony głównie tematom biznesowym, finansowym, czy politycznym. Jest to dobre także dla osób, które szukają bardziej zaawansowanego słownictwa niż w English Matters - tutaj je znajdą.

Okładka najnowszego numeru bardzo przybliża nam to, co znajdziemy w środku. Poland looks to the orient - od razu wiemy, że będzie to ciekawe dla osób, które chcą poznać bliżej kulturę wschodu, ale przede wszystkim zagadnienia polityczne i biznesowe. W środku znajdziemy obszerny artykuł z historią z okładki, czyli o Jedwabnym szlaku, drodze handlowej łączącej Chiny z Europą i Bliskim Wchodem. Czytelnikom zostało przybliżone wydarzenie z 20 czerwca 2016 roku, oraz spotkania Andrzeja Dudy z Xi Jinping, Przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej.

Zawsze bardzo podoba mi się również to, że pokazują ludzi, którzy osiągnęli coś w życiu, ludzi biznesu. Taką postacią jest Jack Ma - przedsiębiorczym mężczyźnie, który zaczynał będąc "przeciętnym Kowalskim", nie pochodził on z bogatej rodziny, ale mimo to jego umiejętności sprawiły, że od zera doszedł do bycia milionerem. Na kolejnych stronach możemy poznać kobietę - Safra A. Catz, która jest prawdziwą business woman.Ta kobieta była dyrektorem w Oracle Corporation (przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania do obsługi przedsiębiorstw), a następnie członkiem zarządu. Safra mimo że często musiała zaczynać wszystko od nowa, jest zdeterminowaną  kobietą sukcesu i dowodem na to, że wszystko jest możliwe. Takie historie zawsze motywują. 

Co ciekawego znajdziemy jeszcze w tym numerze? Z pewnością strony o podróżach - o Malezji, azjatyckim raju, który był niechętnie odwiedzany, aż w końcu stał się bardzo cenny dla wielu turystów. Dzięki obszernemu artykułowi odkryjemy atrakcje, oraz smaki jakie możemy tam poznać, a także o biznesie w tym miejscu. Kolejny interesujący artykuł to Top 10 Biznesowych celów podróży. Znajdzie się także coś dla fanów technologii - 2 artykuły o nowinkach technologicznych. Możemy poznać także najbardziej wpływową osobę w Social Mediach. Na zakończenie dostajemy business language, oraz dialogi z miejsca pracy i spotkań, gdzie możemy odkryć wiele przydatnych słów!


Przyznam się szczerze, że dużo bardziej spodobało mi się Wydanie Specjalne Business English magazine poświęcone show-biznesowi. Już z okładki zachęca nas do przeczytania Kim Kardashian, Michael Jackson oraz Taylor Swift. Co znajdziemy w środku?


Na pewno ciekawym artykułem jest ten, o sławnych rodzinach Showbiznesu, tam znajdziemy wzmiankę spotkamy tam znanych wszystkim: rodzinę Jenner-Kardashians, The Coppolas, The Osbournes, Brad Pitt i Angelina Jolie, The Jacksons, oraz The Fondas. Jeśli któreś z wymienionych nie było wam znane, tutaj na pewno odkryjecie ich fenomen, oraz to jak stało się o nich głośno!

Poznajemy także najbogatszych filmowców, w rankingu znaleźli się między innymi Tom Cruise, Mel Gibson, oraz Johnny Depp. Odkrywamy w tym artykule ich dokonania, które sprawiły że stali się miliarderami. Poza tym na pierwszych stronach odkryjemy uroki Talent Show, które są chętnie oglądane na całym świecie a dzięki nim możemy poznać naprawdę utalentowanych ludzi. A jeśli mowa o talentach, to nie może zabraknąć Eurowizji, której historię również możemy poznać w tym wydaniu. Mowa o wygranych i przegranych, a także o kontrowersjach związanych z tym widowiskiem.

Pojawiła się też wzmianka o modzie! Dokładniej o strojach z czerwonego dywanu, rozdaniu Złotych Globów, oraz Oscarów. Oczywiście nie mogło zabraknąć eleganckich sukienek, oraz znanych nam postaci, pięknych i sławnych kobiet takich jak Jennifer Lawrens oraz Nicole Kidman. Przyszła także pora na muzykę, możemy odkryć interesujące fakty o zmarłych artystach, oraz ich karierze. Mniej interesujący dla mnie wydał się artykuł o sporcie, ale na kolejnych stronach znalazłam już coś, co jest mi bliższe, mianowicie coś o blogowaniu! Artykuł z którego możemy dowiedzieć się o zarabianiu przez pojawianie się w social mediach i kreowaniu swojego wizerunku w internecie.

Dajcie znać, który z dwóch pokazanych dzisiaj magazynów, bardziej przypadłby wam do gustu! Moim ulubieńcem jest ten o showbiznesie, dowiedziałam się z niego wiele ciekawych rzeczy i spędziłam miło czas czytając go!


Za egzemplarze bardzo dziękuję Colorful Media.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.