Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Drugie dziecko - Charlotte Link


Odkąd zaczytuję się w kryminałach i thrillerach Charlotte Link stała się jedną z moich ulubionych autorek. Po książkach tej autorki możemy spodziewać się opisów związków między członkami rodziny oraz przyjaciółmi. Zwykle ujawniają się skrywane przez lata tajemnice, a wątek teraźniejszy przeplata się z inną historią. 


wydawnictwo: Sonia Draga
data wydania: 30 listopada 2013
liczba stron: 520

Akcja toczy się w Scarborough, niewielkim nadmorskim miasteczku. Czas płynie tu wyjątkowo powoli, jest to malownicze miasteczko na wschodnim wybrzeżu Yorkshire. Spokój mieszkańców przerywa jednak wiadomość o śmierci Amy Mills, młodej studentki zamordowanej przez nieznanego sprawcę. Śledztwo nie posuwa się naprzód, nie ma wystarczających dowodów. Kilka miesięcy później ma miejsce kolejne morderstwo, tym razem ofiarą jest starsza kobieta, przyjaciółka rodziny. 

"Istnieją chwile, które nas oczarowują, ilekroć wracamy do nich myślami, nieważne, jak wiele czasu upłynęło, nieważne, jak potoczyło się nasze życie."

Leslie przyjeżdża do spokojnego miasteczka w Anglii, w którym się wychowała. Teraz przybywa tu na zaręczyny przyjaciółki. Nie wierzy jednak w dobre intencje jej narzeczonego. Wszyscy z tego otoczenia wiedzą, że coś jest nie tak, jednak tylko jedna osoba ma odwagę przyznać to na głos - Fiona, która niszczy tym zaręczyny, a tej samej nocy ginie. Zostaje zamordowana, tak samo jak Amy kilka miesięcy temu. Inspektor Valerie Almond próbuje znaleźć sprawcę. Nasuwają się pytania, czy obie zbrodnie zostały popełnione przez tą samą osobę, oraz co łączyło ofiary. Na jaw wychodzą także pewne zdarzenia z czasów II wojny światowej, podejrzanych przybywa, a sprawa okazuje się być jeszcze trudniejsza.

"Drugie dziecko" to kryminał, jednak jak bywa w przypadku książek Charlotte Link, można powiedzieć również że jest to powieść psychologiczno-obyczajowa. Zakończenie książki zaskakuje, możemy obstawiać kto jest mordercą, jednak w moim przypadku okazało się, że niesłusznie postawiłam zarzut. Autorka igra z odbiorcą, oraz zaskakuje w finale powieści. To wielowątkowa historia, w której połączone są dwie płaszczyzny czasowe, o dynamicznym charakterze, oraz z idealnie zbudowanym napięciem i zagadką.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.