Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafón


Dla wielu książkoholików Harry Potter jest tą najważniejszą książką, która zmieniła ich życie, lub była początkiem jeśli chodzi o wejście do czytelniczego świata. Ja nie jestem tego zdania, natomiast mam inną książkę, którą uważam za bardzo ważną dla mnie i dziś o niej opowiem.

wydawnictwo: Muza
data wydania: 11 stycznia 2013
liczba stron: 512

Dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez swojego ojca, który jest księgarzem do niezwykłego miasta w sercu Barcelony - do Cmentarza Zapomnianych Książek. Tam Daniel ma wybrać książkę swojego życia, kierując się tylko i wyłącznie intuicją. Chłopiec spośród setek tysięcy starych ksiąg wybiera "Cień wiatru", którego autorem jest Julian Carax. Daniel jest zafascynowany tą książką i pragnie odkryć tajemnicę pisarza. W tym momencie zaczyna się przygoda jego życia, tajemnicza, niezwykła i niebezpieczna. Wszystko to dzieje się w przepięknej scenerii - w Barcelonie, gotyckiej, renesansowej i powojennej.

W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz,
przestałeś go już kochać na zawsze.

Pierwsze co kocham w tej książce, to przede wszystkim klimat. Mam ochotę wybrać się do Barcelony i odkryć ją taką, jaką zastałam w tej książce. Wraz z głównym bohaterem przemierzamy uliczki tego pięknego powojennego miasta, odkrywamy tajemnice, oraz intrygi. Wrażenie jakie odczuwamy, gdy czytamy tę książkę jest nie do opisania, chodzimy po uliczkach Barcelony razem z głównym bohaterem. Treść jest lekka, aczkolwiek bardzo wartościowa. Główny bohater powiem na naszych oczach dorasta, przeżywa miłość, poznaje ludzi którzy mają ogromny wpływ na jego życie i zdobywa przyjaźnie. Barcelona to nie tylko tło książki, jednak bardzo znaczący element, bez którego treść byłaby niepełna. 

Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.

W książce znajdziemy wiele wątków, oprócz tajemnicy i intryg pojawia się również miłość, przyjaźń i ludzkie dramaty. Akcja jest ułożona w taki sposób, że nie możemy oderwać się od czytania. Gdy trzymamy tę książkę w dłoniach, gdy czytamy kolejne strony losów Daniela przenosimy się do tego miejsca razem z nim. Moim zdaniem bez względu na to w jakim gatunku książek gustujemy, czy jest to fantastyka, romans, czy kryminał, ta książka nam się spodoba. Jest to książka o książkach... o magii jaką możemy poczuć wybierając książkę i odkrywając tajemnice podczas jej czytania. Jak dla mnie to obowiązkowy punkt na liście "do przeczytania" każdego czytelnika. Wartościowa i niesamowita powieść. 

Cmentarz Zapomnianych Książek:
Cień wiatru
/ Gra anioła / Więzień nieba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Agata | WioskaSzablonów.