Witaj! Znajdziesz tu trochę mojej codzienności, książek, listów, włoskiego i wiele więcej...

Tęsknię za tobą - Harlan Cobenwydawnictwo: Albatros
data wydania: 8 października 2014
liczba stron: 480

Główna bohaterka to Kat Donovan, policjantka w jednym z nowojorskich komisariatów. Jest to samotna kobieta, która ma około czterdziestu lat. Pracuje ona w tym zawodzie dzięki swojemu ojcu, który był detektywem i Kat poszła w jego ślady. Niestety jej tata zginął na służbie wiele lat temu. Po tym długim czasie Kat postanawia dowiedzieć się prawdy o śmierci swojego ojca, oraz rozwiązać zagadkę jaką stanowiła dla niej ta historia. W tym samym momencie ma także konto na portalu randkowym, które założyła jej koleżanka. Odnajduje tam swoją dawną miłość, która o dziwo już o niej zapomniała. Kat dowiaduje się wkrótce także o tym, że mężczyzna który odsiaduje karę za zabójstwo jej ojca umiera, a przed śmiercią wyznaje, że nie jest winny. Kat to policjantka odważna, pewna siebie oraz dojrzała, jednak jest także wrażliwa i czuła, co często skrywa w sobie. 

Kiedy jesteś młoda, wydaje ci się, że znasz wszystkie odpowiedzi. Identyfikujesz się z prawicą albo lewicą, a druga strona to banda kretynów. Sama wiesz. Jednak kiedy się nieco zestarzejesz, coraz wyraźniej dostrzegasz szarości. Dziś rozumiem, że prawdziwymi kretynami są ludzie przekonani, że znają wszystkie odpowiedzi. To nigdy nie jest takie proste.

Ta książka to dowód na to, że niektórych spraw po prostu nie warto rozpamiętywać, czy też wracać do nich w jakikolwiek sposób. Przeszłość czasami powinna zostać pogrzebana i zostawiona za nami. W tej wielowątkowej powieści znajdziemy masę pytań i jeszcze więcej odpowiedzi oraz nowych poszlak w sprawach, które główna bohaterka postanowiła odświeżyć. Książka idealna dla tych, którzy lubią bardzo skomplikowane zagadki, tajemnice, oraz dużo niespodzianek.

Początek tej książki czytało mi się okropnie, dłużył się on i nudził mnie niesamowicie, dopiero później książka mnie zaciekawiła. Do czynienia mamy tutaj z dwoma zagadkami, które najpierw musimy dobrze poznać aby nie móc się oderwać od sprawy, oraz treści książki, która w dalszych rozdziałach porywa i zaciekawia dużo bardziej. Nie jest to jedna z lepszych książek jaką czytałam, jednak miłośnikom kryminałów z pewnością się spodoba. Dla mnie jest ona średniakiem.

1 komentarz

  1. Książka wydaje się mega ciekawa, w wolnej chwili po nią sięgnę ;)

    http://wieczorekm.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

© Agata | WioskaSzablonów.